http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/jadow ... -bialorusi
W Wikipedii piszą ,ze ten pajak w Austrii był już w XVIII wieku.
Lycosa singoriensis jest gatunkiem szeroko rozprzestrzenionym od Chin do środkowej Europy[1][3]. Najbardziej na zachód wysunięty punkt jego zasięgu występowania znajduje się we wschodniej Austrii[2]. Po wycofaniu się lodowców zaczął rozprzestrzeniać się na tereny Europy Środkowej – w połowie XVIII wieku dotarł do Węgier, a w połowie XX wieku do Moraw. W latach 60. XX wieku proces ten ustał, a zasięg występowania lycosa singoriensis nieco się zmniejszył[5].
Wszyscy myślą ,ze tarantula to pajak żyjący tylko w tropikach,a tu sie okazuje ,ze normalnie już wcześniej występował w Europie.
Dla tych ,którzy wątpią czy na pewno chodzi o tarantule w Wikipedii w tekście o Lycosa singoriensis piszą tak :
W światowej literaturze przedmiotu oprócz łacińskiej nazwy występują także inne określenie na ten gatunek, np.: tarantula tatarska, tarantula południoworosyjska, czy tarantula ukraińska.
Znalazłem tez artykuł ,ze Tarntula dotarła do Polski
http://freeisoft.pl/2013/05/jadowita-ta ... ce-polski/
No to strach sie w teren wypuszczac.
Ale w Wikipedii nie piszą ,żeby jak tarantuli był
śmiertelnie niebezpieczny dla człowieka .
.
Ukąszenia wywołują zauważalne efekty, takie jak zaczerwienienie i ból w okolicach miejsca ukąszenia[1]. Ze względu na duże rozmiary kolców jadowych lycosa singoriensis ich ugryzienie jest bolesne, a ślady po nim – widoczne[3].
A artykułach tak :
...,, Ugryzienie tego pająka jest porównywalne do szerszeń. Nie jest śmiertelne, ale jest bardzo bolesne i może powodować ciężkie zapalenie.''...
...,,Ukąszenie tarantuli ukraińskiej jest bardzo bolesne lecz nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia człowieka.
U zdrowych osób chwilę po ukąszeniu mogą jedynie pozostać widoczne ślady podobne do użądlenia dużej osy czy
szerszenia. Natomiast takie spotkanie może być niebezpieczne kiedy jesteśmy uczuleni na jad owadów''...
...''Do ataku dochodzi , kiedy niechcący nadepniemy na tarantulę wtedy pająk się broni i błyskawicznie gryzie ofiarę''...
Gdzieś pisało m.in. ze występuje na suchych łąkach,na drzewach .No teraz strach wchodzić w wysoka trawę ,strach załatwiać w lesie potrzebę fizjologiczna w krzakach pod drzewem.
Środki ostrożności polegają głównie na zwiększonej uwadze w strefach przybrzeżnych porośniętych trawą
Strach łowić ryby koło szuwarow