|
Napisane: 1 wrz 2020, o 22:37
|
Cześć. Klimatycznie to już praktycznie jesień. Dzień coraz bardziej się skraca, godzin słonecznych coraz mniej. Posadziłeś roślinę do jałowego torfu w którym wiele roślin chętnie gnije i obumiera (bo to ziemia bagienna w której bardzo często pierwszym objawem są psujące się końcówki liści). Ale to nie jedyna wada torfu. Torf ma tam bardzo mało składników pokarmowych. Poza tym zwróć uwagę że to jest dolny liść. Roślina zjada i wycofuje substancje których jej brakuje (w ziemi, w jałowym torfie i bodźcach - np za mało światła za sprawą pogody itp) by zbudować nowe liście. W warunkach idealnych ten liść dłużej byłby cały. Ponieważ o takie warunki trudno - to dzieje się tak jak się dzieje. Poza tym zwróć uwagę, że liść jest materią żywą która najczęściej nie posiada zdolności naprawy tak jak np uszkodzona skóra u człowieka. Wobec tego w jaki sposób podanie molibdenu mogło "pomóc" temu liściu? Czy możesz zapytać sąsiadkę o tą tajemniczą metodę? Może są jakieś niuanse które zrobiłeś inaczej niż w przepisie (poradzie) i dlatego efekt jest jaki jest?
Ogólnie temat przebarwionych, schnących końcówek liści, lub całych liści dziesiątki tysięcy razy wałkowany na tym i na innych forach. Pozdrawiam.
Pozdrawiam wszystkich gości

Zapraszam do dyskusji, pokażmy światu jak wielu jest pasjonatów i ogrodniczych zapaleńców. Pomogę w każdej sprawie związanej z ogrodnictwem jeśli tylko będę mógł.
UWAGA!!! wielka afera!!! Przekaż dalej!!! Unikajcie jakiejkolwiek żywności zawierającej soję oraz skrobie modyfikowane!!! poważne ryzyko dla zdrowia (patrz dział HIDEPARK wpis nt "żywnościowe trucizny"). Odnośnik:
http://forum-ogrodnicze.oleander.pl/post25369.html#p25369
Kwestia SZCZEPIEŃ pod rozwagę (Ważne!!!):
https://www.youtube.com/watch?v=mJYQ_lXu3jI